Kurs małżeński XI – V 2018r.

Na kurs zapisało się 7 małżeństw, niestety do końca dotrwały tylko 4 pary. Ale jak czytamy w 2 Tym 4, 6-8, kto w dobrych zawodach uczestniczył, bieg ukończył, może liczyć na wieniec zwycięstwa, który wręczy mu Chrystus. Niech owoce tego czasu widać w Waszych małżeństwach, w relacjach ze sobą, z rodziną, przyjaciółmi, z drugim człowiekiem. A tych, których serca też pragną odbudowy czy wzmocnienia w relacjach, zapraszamy na kolejny kurs. Śledźcie naszą stronę.
Tym czasem zapraszamy do poczytania świadectw uczestników oraz obejrzenia kilku zdjęć z kursu:

Kurs małżeński bardzo mi się podobał. Otworzył mi oczy na wiele oczywistych rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi, nie zwróciłabym uwagi. Najbardziej podobało mi się to, że mogłam na nowo spojrzeć na nasze małżeństwo. Podobały mi się również pomysły na spędzenie czasu we dwoje. Podręcznik daje nam szansę do powracania do niektórych tematów. Kurs przyczynił się do ?czasu małżeńskiego?, którego wcześniej nie było w naszym życiu.
Emilia

Bardzo
podobał mi się ten czas dla naszej dwójki. Kurs nauczył mnie tego, że w małżeństwie jesteśmy razem i nie liczy się tylko moje JA. Należy zaakceptować współmałżonka takim, jaki on jest, ale nigdy nie kształtować swojego wyimaginowanego wizerunku męża. Należy pracować nad dialogiem, żeby budować prawdziwy związek. Kurs małżeński poleciłabym każdej parze, nie tylko małżeństwom.
Ania

Bardzo podobała mi się atmosfera, możliwość bycia w intymnej prywatności z żoną i możliwość opieki nad dziećmi, gdy sami nie mieliśmy możliwości zorganizowania
jej. Dzięki kursowi zaczęliśmy zauważać, co robimy nie tak i staramy się wspólnie to zmieniać. To nie kurs ? to randka, to spotkanie sam na sam z żoną! Kurs małżeński poleciłbym i polecam wszystkim moim znajomym.
Leszek

Kurs otwiera oczy na rzeczy, których wcześniej się nie dostrzega. Daje pomysły na łatwiejsze życie z drugą osobą. Dzięki kursowi dogadaliśmy z żoną te sprawy, o których wcześniej w ogóle nie rozmawialiśmy. Dał nam pomysł, jak spędzać czas razem. Poleciłbym go każdej parze.
Kamil P.

Kurs podobał mi się i poleciłbym go dużej grupie znajomych, gdyż widać jak my nie potrafimy ze sobą rozmawiać, inni też. Największą uwagę na kursie zwróciłem na to, jak często powtarzali, aby w sobie dostrzegać błędy, a nie w drugiej osobie. Myślę, że teraz nasze relacje pójdą w lepszym kierunku.
Kamil W.

Kurs podobał mi się, już go poleciła znajomym, jaki jest wartościowy dla małżeństwa. Uważam że każde małżeństwo powinno wziąć udział w takim kursie. Pogłębił wiadomość wartości i potrzeby małżonka oraz swoich ? które pod wpływem lat się zmieniły, a o nich się nie rozmawiało. Już widzimy poprawę w naszych relacjach, dużo o sobie się dowiedzieliśmy, dużo rozmawiamy. Szkoda, że to już koniec kursu!
Aneta