XVII edycja, II-IV 2019r.

Na kursie Alpha poznałam ludzi, którzy przyszli poszukać odpowiedzi na pytania o sens życia, znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, wzmocnić swoją wiarę. Dzięki kursowi przekonałam się, że chrześcijanie to ludzie, którzy są wśród nas, mają problemy i wiara daje im siłę do ich pokonania. Chrześcijaństwo nie jest rutyną, ono żyje, rozwija się.
Katarzyna

Spotkałem na kursie APLHA ciekawych ludzi, którzy nadają na podobnych falach, ludzi mówiących o Panu Bogu, modlitwie, świadectwach ze swojego życia.
Rafał

Po raz pierwszy od dłuższego czasu zaczęłam przyjaźnie patrzeć na innych ludzi i opuściłam cztery ściany swojego mieszkania. Przykład innych ludzi Zachęcił mnie do wiary. Poczułam znaczną poprawę swojego zdrowia fizycznego i duchowego.
Anna

Oczekiwanie na każde środowe spotkanie Alpha, to co słyszałem? chwilami było jak moja historia życia, dużo więcej spokoju i zrozumienia, przyjaźń, szczerość. Poznałem wspaniałych ludzi. Usłyszałem odpowiedzi na pytania oraz pojawiło się więcej pytań? na które chcę znaleźć odpowiedź.
Krzysztof

Po weekendzie, a szczególnie po modlitwie zaufałam ludziom i odnalazłam pokój w sercu.
Aleksandra

Przychodząc na kurs czekałem kiedy się skończy. Po kolejnym spotkaniu nie mogłem się doczekać kolejnej środy o wspólnych rozmów na temat wiary.
Jan

Fajny kurs. Poznałam dużo wartościowych osób i pogłębiłam relację z Bogiem. Doświadczyłam życiowy spokój. Dowiedziałam się nowych informacji. Zawsze po spotkaniach czekałam już na kolejną środę.
Weronika

Początkowo spotkania nie były za bardzo przekonujące. Z czasem, kiedy zbliżał się weekend Alpha zaczęłam widzieć w moim życiu dobrą drogę. Dziś kiedy patrzę na to wszystko widzę to dobrą drogę, chcę nią podążać i nie zbłądzić.
Magdalena

Znalazłem wspólnotę, grupę ludzi podążających za Bogiem w codzienności. Uporządkowałem i pogłębiłem kontakt z Bogiem. Znów czuję się dotknięty do głębi, wrócił pokój do serca. Bóg jest fantastyczny
Bartłomiej

Dowiedziałam się więcej niż się spodziewałam. Jestem mega pozytywnie zaskoczona, jak Duch św mnie dotknął i jak zmieniło się to moje życie. Mam więcej spokoju w sobie oraz żyję w przekonaniu, że Jezus mnie kocha.
Lidia

Łatwiej jest mi rozmawiać o Bogu i wierze z innymi ludźmi.
Krystyna

Pogłębiłam swoją wiarę, dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy. Potrafię teraz rozmawiać na temat wiary z innymi ludźmi.
Emilia

Kurs Alpha był dla mnie cudownym duchowym przeżyciem. Spotkałam dużo przyjemnych osób i przyjaciół.
Krystyna

Jestem bliżej Boga. Potrafię z Nim rozmawiać, słuchać co do mnie mówi. Było super!
Bożena

Po odbytych spotkaniach stałem się bardziej świadomy swojej wiary. Jestem spokojny i bardziej cierpliwy.
Roman

Jestem bardziej świadoma swojej wiary i chcę być bliżej Boga.
Teresa

Doświadczenia innych uczestników kursu zachęcały mnie do zmiany. Odnalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Justyna

Widzę teraz Boga w każdym człowieku ? zawsze tak było, ale Alpha to ugruntowała.
Marta

Dzięki modlitwie do Ducha św, totalnie przestałam się bać i poczułam spokój duchowy, wszystko co złe i złe myśli odeszły.
Natalia

O zbliżającej się Alphie poinformował mnie ksiądz podczas kolędy. Podziękowałam za zaproszenie, ale nie miałam zamiaru tam pójść, bo ?nie mam czasu?. Decyzję o uczestnictwie podjęłam na kilka chwil przed rozpoczęciem. Nie żałuję. Myślę, że odnalazłam swoje miejsce w świecie, Kościele, czuję że Bóg o mnie nie zapomniał, że jestem dla Niego ważne. Pomału układam swoją ścieżkę. Odnajduję spokój, którego bardzo mi brakowało w ostatnim czasie. Podczas kursu zdarzyło się też kilka małych „cudów”.
Aneta

Coś powoli w moim życiu zmienia się. Na cud nie ma co liczyć. Wiara to także ciężka praca, szczególnie nad samym sobą. Wybory nie zawsze są proste, a zło jednak ma swoją siłę. Jeżeli człowiek żyje nieustannie w grzechu, to nie da się tego zminić w 24 godz. Walka ze złem to trudna walka, a droga do celu długa.
Wojtek